Porady

Proces wyboru kamienia


Wykorzystanie granitu

 

Uszkodzenia granitu


Czyszczenie kamienia / KonserwacjaMarmur lub granit


Cechy granitu i blatów granitowych

Rzeczy do rozważenia

 

MITY NA TEMAT GRANITU

Wysoka cena surowca:

W przeszłości ceny granitu były uznawane za bardzo wysokie, jednak ulepszenia technologiczne związane z wydobyciem i obróbką kamienia spowodowały, że jego koszt w porównaniu z innymi materiałami naturalnymi jest podobny. Wystarczy porównać koszt granitowego blatu do blatów wykonanych z materiałów sztucznych - jest on zbliżony a niekiedy tańszy. Inwestując w surowiec naturalny otrzymujecie nieocenione piękno, elegancję, naturalność i niepowtarzalność produktu, który swoją trwałością zachwyca pokolenia.Konieczność stałej pielęgnacji:

Generalnie blat wykonany z materiałów naturalnych wymaga mniejszej pielęgnacji niż blaty z materiałów sztucznych, jak akryl lub lite powierzchnie plastikowe. Czyszczenie płynem do naczyń z wodą sprawi, że granit będzie lśnił czystością i blaskiem, co jest niewątpliwie jego wielką zaletą. Zalecamy raz w roku użycie impregnatu do kamieni naturalnych, zajmuje to tylko 10-15 minut czasu, a powoduje, że blat będzie odporny na szkodliwe działanie środków chemicznych zawartych w żywności, co przedłuży jego naturalne piękno w czasie, uwydatni blask i gładkość porównywalną ze szkłem.Granit jest chłonny:

Materiał ten jest polerowany, aż do perfekcyjnej gładkości. Wyróżnia go także blask porównywalny ze szkłem. Nie jest to materiał chłonny, co jest jego naturalną zaletą. Jako surowiec naturalny sklasyfikowany jest jako materiał odporny na wodę, dlatego używany jest, jako naturalna okładzina na dużych, wielopiętrowych budynkach. Dzięki swej naturalnej odporności na zewnętrzne czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, brud, silne wiatry, oraz twardość i niezwykłą elegancję zyskuje coraz więcej zwolenników.Surowiec podatny na zabrudzenia:

Generalnie rozlanie środków spożywczych na blacie wykonanym z kamienia naturalnego nie pozostawi plamy - szczególnie wtedy, gdy jest on zabezpieczony impregnatem. Poza tym kwasy i inne żrące ciecze mają tylko znikomy lub też całkowicie nie mają wpływu na jego powierzchnię. Granit jest absolutnie higieniczny przy stosowaniu tradycyjnych i niekłopotliwych metod czyszczenia (woda z płynem do naczyń).Materiał tylko dla łazienek i kuchni:

Granit nie jest już używany tylko do produkcji blatów kuchennych. Jako, że jego cena spadła, pojawiły się nowe formy jego użyteczności, spowodowane także znakomitą trwałością, elegancją i pięknem, które w nim drzemie od wieków. Blaty łazienkowe, stoły, bary, podłogi, zabudowy kominków, kolumny itp. są znakomitymi sposobami na wykorzystanie tej naturalnej skały w całej jej okazałości. Ponieważ jest ona twarda, łatwa w utrzymaniu w czystości i niedroga, nie ma powodów, dla których nie można byłoby wykorzystać jej zalet w Twoim domu, ogrodzie lub firmie.Cokół:

Czym jest cokół? Cokół to zintegrowana pionowy materiał wzdłuż ściany za blatem granitowym, który pomaga w utrzymaniu czystości wzdłuż ściany. Istnieje wiele rodzajów cokołów, ale generalnie dzielą się na trzy kategorie: standardowe, średniej wysokości i pełnej wysokości.