Posadzki marmurowe

Współcześnie posadzki marmurowe przestały być postrzegane wyłącznie jako element wyposażenia obiektów sakralnych czy budynków użyteczności publicznej, a stały się także elementem dekoracji wnętrz, zarówno w mieszkaniach i domach, jak i na tarasach oraz patio. Produkty odznaczają się bardzo niską ścieralnością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co gwarantuje długi okres żywotności podłoża. Ponadto wykazują się także dużą ścisłością, czyli małą nasiąkliwością. Dzięki temu, idealnie nadają się do łazienek i kuchni, gdyż odporne są na wsiąkanie wody i tłuszczów, a także na poplamienie. Płytki z marmuru bądź granitu odpowiednio obrobione są także bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Posadzki z nich wykonane są niebywale eleganckie dzięki szlachetnemu użyleniu i pięknej kolorystyce.

Ogrzewanie podłogowe jest coraz powszechniej stosowane w budownictwie. Tak ogrzewamy więc domowy salon, holl hotelowy, biurowiec, łazienkę czy kuchnię. Kamień akumuluje ciepło i długo jeszcze po wyłączeniu zasilania oddaje je otoczeniu. Konstruując posadzkę z granitu i marmuru należy uwzględnić fugi dylatacyjne, gdyż współczynnik rozszerzalności cieplnej dla granitów i marmurów wynosi od 0,003 mm do 0,012 mm na 1 m i 1°C.

Podłoga jedyna w swoim rodzaju

Przy projektowaniu podłogi istotne jest określenie miejsca wykorzystania i roli jaką ma pełnić. W mieszkaniach prywatnych nadają się praktycznie wszystkie odmiany marmuru i granitu. W pomieszczeniach tych natężenie ruchu jest stosunkowo niewielkie. W budynkach użyteczności publicznej - bankach, hotelu czy też galerii handlowej - gdzie natężenie ruchu jest szczególnie wysokie musi być wykonana z twardego materiału, jakim jest granit.

Nasze posadzki marmurowe i z granitu wykonywane są z płytek lub dużych płyt tworzących monolit, zarówno w wersji matowej, jak i polerowanej. Przy zastosowaniu monolitu efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania i zadowoli najwybredniejsze gusta. Posadzka taka dodaje elegancji i prestiżu każdemu wnętrzu, a polerowny kamień optycznie powiększa nawet najmniejsze pomieszczenia i daje niepowtarzalne doznania wizualne. Naturalne światło dnia, czy światło wieczorowej żarówki powoduje refleksy świetle nadając wnętrzom lekkości, przestronności i przejrzystości.

Wykonujemy projekty przedstawione przez klienta. Wykonanie skomplikowanych wzorów, takich jak rozety, monogramy, czy tradycyjne mozaiki nie stanowi żadnego problemu. Wykończenie posadzki i dobór faktury uzgadniany jest z oczekiwaniami klienta.