Proces zamawiania

Proces realizacji wyobrażenia o gotowym produkcie będzie dla Ciebie dostępny, szybki i da Ci ogromną satysfakcję w postaci wymarzonego wyrobu – blatu kuchennego, łazienkowego, schodów  itp.

I. Wstępna wycena blatu kuchennego - zapytaj o bezpłatną i niezobowiązującą wycenę

Mc Granit przedstawia wstępną ofertę cenową na podstawie pomiarów bądź rysunków, które Państwo dostarczą nam osobiście, telefonicznie, przefaksują lub prześlą za pomocą wiadomości e-mail.

Pomiar powinien zawierać :

  1. Rzut  i wymiary blatu
  2. Rodzaj zlewozmywaka (podwieszany, nakładany lub zintegrowany na równi z blatem), dokładne wymiary
  3. Rodzaj płyty grzewczej z wymiarami (nakładana lub zintegrowana z powierzchnią blatu)
  4. Ilość otworów w blacie  - na baterię podstawową do wody, wodę filtrowaną lub płyn do naczyń
  5. Dane osobowe, kontaktowe - osoby zamawiającej i adresowe, gdzie będzie  montowany produkt

Mc Granit jest perfekcjonistą w produkcji swoich wyrobów, dlatego wolimy sami dokonywać pomiarów, a Państwu z satysfakcją oddawać idealny i piękny produkt końcowy. Do Państwa należy jedynie wybranie materiału z oferty Mc Granit .

Po zaakceptowaniu wstępnej oferty cenowej  Mc Granit umawia się na dokonanie pomiaru, rezerwuje wybrany kamień. Następnie podpisujemy umowę oraz pobieramy 40-procentową przedpłatę na realizację zamówienia.

II. Wykonywanie pomiarów

Mc Granit dokonuje pomiaru za pomocą urządzenia cyfrowego lub lekkich, delikatnych szablonów z polietylenu, które w formie pasków łączone są ze sobą w oczekiwany kształt .Obydwa sposoby są efektywne w dokładności kopiowania kształtu Twoich ścian i mebli.

Proszę potwierdzić swoją obecność w dniu pomiarów. Ustalamy wówczas wszelkie szczegóły dotyczące blatu , sprzętu kuchennego , koniecznych otworów itp. w celu  uniknięcia ewentualnego rozczarowania przy montażu. Na tym etapie dokonujemy  ,także wyboru najbardziej korzystnych połączeń na blacie kamiennym.

Zazwyczaj do pomiarów nie jest konieczny demontaż starego blatu, tak więc wszystkie zaplanowane prace kuchenne mogą przebiegać bez zmian. O konieczności usunięcia starego blatu zostaniecie Państwo poinformowani. Proces dokonywania pomiarów trwa zazwyczaj od 30 minut do 2 godzin w zależności od wymiaru i zakresu projektu, oraz używanej metody. Nie będziemy więc zbyt długo intruzami budowlanymi w Państwa domu.

III. Finalizacja projektu, cena ostateczna.

Dotyczy ostatecznego wyboru kamienia naturalnego, specyfiki zlewozmywaków, płyt grzejnych, baterii, dodatkowych otworów, ścian kuchennych, połączeń, profili wykończeniowych (ponad 10 wzorów do wyboru) oraz zastosowania lub nie- ociekacza frezowanego w kamieniu.

Wszystkie informacje są niezbędne, aby upewnić się czy wycinane otwory są poprawne i czy zaprojektowany blat jest tym, czego Państwo oczekują w rzeczywistości. Na tej podstawie zostaje przygotowany projekt blatu, który przedstawiamy Państwu wraz z wyceną ostateczną i wdrażamy do procesu produkcji.

Jest zrozumiałe i oczywiste, że po rozpoczęciu produkcji nie ma możliwości zmiany wycięć otworów zmiany profili itp.

IV. Proces produkcji

Wykwalifikowani pracownicy na podstawie projektu przygotowują centra obróbcze CNC do produkcji blatów. Wykonują wszystkie niezbędne prace kamieniarskie, aby stworzyć blaty najwyższej jakości. Na tym etapie produkcji pojawiają się pewne aspekty, których nie zauważysz w gotowym produkcie. Są to np. wzmocnienia blatu w celu ochrony wąskich fragmentów kamienia w miejscu wycięć pod zlewozmywak lub płytę grzewczą czy też nierdzewne kotwy do ich  podwieszania. Podejmujemy te dodatkowe kroki w każdym projekcie, aby zapewnić jak najlepszą jakość wykonania produktu końcowego, z czego jesteśmy znani.

Wszelkie zmiany na tym etapie mogą być dodatkowo płatne i mogą spowodować opóźnienie terminu montażu.

V. Montaż

Mc Granit umawia się z Klientem i dostarcza gotowy produkt pod umówiony adres, gdzie następuje jego montaż. Kompetentni montażyści osadzają elementy blatu na uprzednio wypoziomowanych meblach, łączą je i wykonują konieczne spoiny oraz impregnują całą powierzchnię blatu.

Obecność Odbiorcy, będzie miłą koniecznością. Mogą wówczas Państwo kontrolować proces instalacji.

Od ostatecznej wyceny blatu kuchennego, produkcji i jego montażu upływa 5-7 dni roboczych (w zależności od obciążenia produkcyjnego). Gotowy, lśniący, idealnie gładki niezwykle elegancki i niepowtarzalny blat kuchenny będzie służył wielu pokoleniom i ciągle zachwycał swoim naturalnym pięknem. Ostateczna zapłata następuje w chwili odbioru blatu przez Klienta w formie najwygodniejszej i wybranej przez Niego (gotówka lub przelew bankowy).

Regulamin Realizacji Zamówień