Schody kamienne - granitowe i marmurowe

Wykonujemy schody kamienne na bazie wysokiej jakości surowców budowlanych. Do ich produkcji wykorzystujemy materiały granitowe oraz marmurowe z uwagi na ich wyjątkową wytrzymałość i piękno. Nasze rozwiązania zapewniają wyjątkowo długi okres użytkowania, ponieważ naturalny kamień (z którego powstają stopnie i stopnice) odznacza się bardzo dużą twardością i jest odporny na intensywną eksploatację. Proponujemy różne warianty kolorystyczne od tonacji jasnych po ciemne, możemy także połączyć kilka odcieni tworząc ciekawe zestawienie barw. Montujemy nasze wyroby we wnętrzach oraz na zewnątrz. Jesteśmy w stanie wykonać produkty w pełni z naturalnego surowca bądź w połączeniu ze szkłem, metalem, drewnem (balustrady i poręcze).

Ponadczasowa elegancja

Czasy, kiedy schody spełniały jedynie swe właściwości komunikacyjne z pewnością przeminęły, a z punktu widzenia dzisiejszej architektury to jeden z ważniejszych elementów wystroju wnętrza czy też bryły budynku. Ich umiejscowienie, kształt stopni, wykończenie elementów przyściennych a przede wszystkim rodzaj materiału, z jakiego zostaną wykonane pozwalają tworzyć we wnętrzu jak i na zewnątrz budynku niepowtarzalne formy. Świadczące o wysublimowanym wyczuciu stylu.

Schody mogą mieć dowolną kolorystykę i wygląd - mogą być, duże , szerokie tzw. pałacowe jak np. w Operze Narodowej, bądź wąskie i kręte, zawsze jednak pełnią swe właściwości komunikacyjne. Najczęściej wykonywane są jednorodne materiałowo tzn. schody marmurowe lub z granitu. Obydwa te materiały można łączyć tworząc jeden projekt. Proces ten jest dość popularny. Granit jako surowiec twardszy i trwalszy wykorzystywany jest na stopnie. Bardziej miękki i podatniejszy na zarysowania marmur służy do wykonywania podstopni i cokołów przyściennych. Technika ta daje najbardziej pożądany efekt, kiedy łączy się kolorystycznie różne surowce.

Bezpieczne także zimą

Okładzina powinna posiadać grubość 3 cm. Na szczególną uwagę zasługują wyroby granitowe wykonane z litego kamienia, w tym wykonaniu szczególnie dobrze prezentują się schody ażurowe i kręte. Stopnice schodów zewnętrznych w odróżnieniu od wewnętrznych powinny mieć zachowany spadek 1-2%. Stosując kamień polerowny należy zadbać o zabezpieczenie antypoślizgowe na brzegu każdego stopnia, dotyczy to zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Idealne rozwiązanie w okresie zimowym to zastosowanie okładzin podgrzewanych elektrycznie. Kable grzejne to po prostu ogrzewanie podłogowe. Gdy jednak umieścimy je pod okładziną będą skutecznie topić śnieg i lód w miejscach, gdzie stopień w zimie powinien być suchy i bezpieczny.

Nasze kamienne schody to inwestycja na pokolenia. W początkowym etapie realizacji koszt wykonania prawdopodobnie przewyższa rozwiązanie z tradycyjnych płytek ceramicznych. Niestety, do tych ostatnich musimy powrócić z renowacją niemalże po każdej zimie. Raz wykonane schody granitowe cieszą użytkowników trwałością latami, a naturalny, elegancki i ponadczasowy wygląd nie podlega żadnym zmianom modowym.