MC GRANIT

Firma rodzinna z 20-letnim doświadczeniem

Posadzki

Posadzka kamienna

Granit, marmur czy spiek kamienny?

Posadzki, w zależności od użytego materiału, odznaczają się bardzo niską ścieralnością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co gwarantuje długi okres ich żywotności. Dzięki temu, idealnie nadają się do łazienek i kuchni, gdyż odporne są na wsiąkanie wody i tłuszczów, a także na poplamienie. Posadzki z nich wykonane są niebywale eleganckie dzięki szlachetnemu użyleniu i pięknej kolorystyce.

Ogrzewanie podłogowe jest coraz powszechniej stosowane w budownictwie. Tak ogrzewany kamień akumuluje ciepło i długo jeszcze po wyłączeniu zasilania oddaje je do otoczenia. Konstruując posadzkę z granitu i marmuru należy uwzględnić fugi dylatacyjne, gdyż każdy materiał posiada inny współczynnik rozszerzalności cieplnej.

Podłoga jedyna w swoim rodzaju

Przy projektowaniu podłogi istotne jest określenie miejsca wykorzystania i roli jaką ma pełnić. W mieszkaniach prywatnych nadają się praktycznie wszystkie materiały kamienne. W budynkach użyteczności publicznej - zalecamy stosowanie granitów lub spieków kamiennych.

Nasze posadzki kamienne wykonywane są na wymiar dopasowany do wnętrza, to znaczy, że wymiar zamontowanych płyt ustalany jest indywidualnie. Wykonanie skomplikowanych wzorów, takich jak rozety, monogramy, czy tradycyjne mozaiki nie stanowi żadnego problemu.