MC GRANIT

Firma rodzinna z 20-letnim doświadczeniem

Schody kamienne

Schody kamienne
To od Ciebie zależy, z jakiego materiału będą wykonane

Wykonujemy schody kamienne na bazie wysokiej jakości surowców budowlanych.. Do ich produkcji wykorzystujemy materiały granitowe oraz marmurowe z uwagi na ich wyjątkową wytrzymałość i piękno. W swojej ofercie posiadamy wiele różnych wariantów kolorystycznych, od tonacji jasnych po ciemne, możemy także połączyć kilka odcieni tworząc ciekawe zestawienie barw. Nasze produkty mogą być montowane zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz.

Ponadczasowa elegancja

Czasy, kiedy schody spełniały jedynie swe właściwości komunikacyjne z pewnością przeminęły, a z punktu widzenia dzisiejszej architektury to jeden z ważniejszych elementów wystroju wnętrza, czy też bryły budynku. Ich umiejscowienie, kształt, wykończenie elementów przyściennych a przede wszystkim rodzaj materiału pozwalają stworzyć niepowtarzalne formy, świadczące o wysublimowanym wyczuciu stylu.

Bezpieczne także zimą

Okładzina stopni zewnętrznych powinna posiadać grubość 3 cm, powinna mieć również zachowany spadek zgodny z normami budownictwa. Stosując kamień polerowany należy zadbać o zabezpieczenie antypoślizgowe na brzegu każdego stopnia, dotyczy to zarówno schodów wewnętrznych i zewnętrznych. Idealne rozwiązanie w okresie zimowym to zastosowanie okładzin podgrzewanych elektrycznie. Kable grzejne to po prostu ogrzewanie podłogowe. Gdy jednak umieścimy je pod okładziną będą skutecznie topić śnieg i lód w miejscach, gdzie stopień w zimie powinien być suchy, a tym samym bezpieczny.

Nasze kamienne schody to inwestycja na pokolenia. W początkowym etapie realizacji koszt wykonania z pewnością przewyższa rozwiązanie z tradycyjnych płytek ceramicznych, których czas użytkowania niestety jest ograniczony. Schody granitowe cieszą użytkowników trwałością latami, a ich wygląd jest naturalny, elegancki i ponadczasowy.